הדבר דאז קרה פעם השבוע בוועידת אייפאק חוץ מנאום גנץ ונאום נתניהו בווידיאו? ביזנס שהייתה בלוח סיפרה עבורנו שמבחינתה אלו בכלל לא שימשו רגעי השיא. אנחנו מדברים על בשלושה זמן ניכר מעוררי השראה של הצדעה לארץ ישראל. האמריקאים בחרו מציאות אלו ישראלים מהווים מבקשים לראות מקרוב ולהעצים. כל עוד עכשיו היחסים עם ערביי מדינת ישראל סוערים, אלו הביאו לחדר את אותו דוקטור יסמין אבו פריחה להגיד את אותן סיפורה האינדיבדואלי. יסמין נולדה בתל־שבע והיום הזאת רופאה פנימית בסורוקה, יזמית חברתית מהפכנית בקהילה הבדואית, במיוחד ממצב נשים.

גם כן ג'ורג' דיק נתן ביקום הרצאה סוחפת. נולד הערבי־הנוצרי המרכזי שישראל ממנה לתפקיד שגריר. בקרוב יכהן כשגרירנו באזרבייג'ן, ולקהל סיפר דבר החליט לצאת ממעגל ה"נכבה" שטוף השנאה, ולהפוך לדיפלומט ישראלי שנלחם ב־BDS.

וכולי משכה מחשבה רבקה רביץ, ראש צוות המנקים השייך מקום הנשיא, חרדית ואם ל־11 ,ולצד הסטארטאפים הטכנולוגיים המיוחדים, הוצגו גם כן סטארטאפים חברתיים:

עמותת "יד תמר" פיתחה מודל תמיכה קהילתית לחולי סרטן. אלו קוראים לליווי האופטימי הוא סוציותרפיה, השלמה דרושה לכימותרפיה.רק את עיצוב "משפחה אחת" הקימה מיכל בלזברג בהיותו בן 12 (!) לקראת עזר למשפחות נפגעי טרור. שירותי הקלטה ותמלול הוצגה בטבע האימפריה שצמחה מאותו רגע של לסיוע ייחודי עבור מי שנפגעבפיגוע אם במלחמה. יש צורך וכולי דוגמאות רבות, וזהו קודם שדיברנו בעניין הנאומים הנלהבים של שלל תומכי מדינת ישראל האמריקאים שהגיעו שם לבמה, ועל נשיא הונדורס וראש ממשלת רומניה שהכריזו בלוח לגבי רצונם להעביר את אותה השגרירויות שלם לירושלים.

שבועיים לצורך הבחירות, בעיצומו מסוג השיח המשסע והמזיע, האמריקאים עשו זום־אאוט והסתכלו עליכם במבט בולט מעט יותר. מחיר תמלול הקלטות לבית משפט מומלץ להרוויח אירוע כה אפילו כאן,לכם.