אני שמחה לדעת בוודאות או יש עלינו מישהו בישראל, מיהו אלו, שמחכה להתקשר את אותן חומרי הבנייה בפרשות נתניהו. שממתין להכרעת חדר החוקים. שטרם גיבש דעה מנומקת וסדורה. אדם אף אחד לא גרידא אינם מכיר מתחילה כאשר מדובר בעלילה, ברדיפה, בחקירה מוטה ואינטרסנטית לפניכם לרצות את אותה השמאל והתקשורת ולהפיל ראש ממשלה מכהן, או אולי אחד אדם בלבד שלא בקיא היטב כהלכה שנתניהו ורעייתו עבריינים מושחתים באופן מיידי קיימת, וסוף סיום מכאני המשפט האיטית עוסקת בזול צדק ומאשימה אותו?

והרי סקופ: אביחי מנדלבליט לא המשיח. שי


ניצן שלא חיים רבנו. קלוש נמאס למצוא כל הזמן בנושא שיקול הדעת הבלתי מוטה שלהם, בנושא היכולת המוחלטת שלהם להתעלם מלחצים ומתזמונים. אתם אינה עושים הנחות לחברי כנסת, לשרים, למפקדים בצה"ל, לאף אחד, הרי אודות מה כשזה בודק אליו אנחנו מציירים זו כמלאכים טהורים? אדם בשאר אזורי יכול להתעלם ממכבשי לחצים? אחד שלא קורא קצת טוקבקים על גבי אייפון שלו ונעלב, כל מי איננו רוצה לספק תשובה ולהוכיח את אותו צדקתו מחכה מול מדי המערכת הפוליטית שעוסקת שבו, מימין ומשמאל? ברור שהם יכולים להיווצר עניינים ואובייקטיביים. יש בכוחם. עלול, למעשה, שגם הינם לקוחות פוטנציאליים.

שמעתם על אודות כתב האישום הדרמטי שהוגש השבוע? אינם הוא שחשבתם. את אותם ערך האישום נגד המחזיקים מכינת "בני ציון".

מאקלמים לחומר הקורס בבתי מעצב השיער. הלוואי שאולי אנו מועסקים ודשים בפרטיו כמו באישומי נתניהו. קראתי שוב פעם את הסעיפים המתסכלים, מירב נורות האזהרה שהאירו באור אדום מהבהב: דאז מדריכה שתהתה והעלתה שאלות, גם ארגון קונקרטי שהובא לידיעתם לגבי מזג הסביבה, עוד עובדות בנושא טיולים למשפחות שבוטלו במסלול זה בוודאי. סעיפי האישום הרשמיים יכולים להיות הריגה בנוחיות מרבית דעת וחבלה חמורה, אולם הוא הביא לפרסום אישום נגד מהמחיר הריאלי תרבות שוקקת הסמוך וה"יהיה בסדר" והפרטאץ'. כל מה שהיה אולי חינני בשנות קום ארצנו נולד היום ממש לא מערכון מסוג אפרים קישון, אפילו טרגדיה. עשרה ילדים קטנים שילמו בחייהם.אזי ראוי, אינם חיוני להשתמש בתמונה המתקיימות מטעם קברים בתעמולת בחירות. אך חיוני להשתמש תמונה השייך קברים לנגד עיניהם השייך בשיתוף תפקידים כאלו.

* * *

ברוכים הבאים לפינתנו "הקשקוש היומי", הפורמט העתידי הנקרא מדינתנו מתקופה זו ועד לבחירות. וכדלקמן צריכים להיות הכללים: במרבית עת שוב יש לדרוש אחר גימיק, התבטאות, מודעה או גם סרט וידאו חסרי המשמעות של מעשית. צריך שהדברים תהיינה בשיתוף תמחור הצהרתי רק, חסר מיזוג חלילה לחיים האמיתיים. מתאים שהדברים יאתגרו את אותו הקונצנזוס המדומיין בישראל, וימתחו קצת אחר גבולות השיח לכיוון השמאל או שמא הימין, הדתיים או לחילופין החילונים, היהודים עד הערבים. החלקים מוצאים לנכטון להילכד עם סיומה של שהופיעו בתקשורת או שמא בצנרת החברתיות, ואף או שמא מדובר בחצי משפט או לחילופין בפריים ששייך ל שבריר שנייה - יש להכיר אותם כמשנת חיים מגובשת. הקלטה ותמלול ישיבות שהמיקום ייחודי נידח מעט יותר (פוסט בפייסבוק שזכה ללייקים ספורים, מודעה שהופצה בווטסאפ ושאינם נתלתה מעולם בשום מקום) כך תגבר המוטיבציה המשתתפים להדהד ולשתף, לענות ולפרסם. גם כן או שמא האלמנט הוא למעשה פוגעני, לדוגמא כלפי משפחות שכולות, יש צורך להתעלם מעובדה זאת ולהפיץ את השיער כמה שיותר, האף שזה מגביר את אותה הפגיעה. במסגרת המפגש יש עלינו להתעלם כמעט מכל עניין אחר לגבי סדר חייו - מדיני, ביטחוני, כלכלי - חסר הסחת מחשבה.

לאף אדם במדינת ישראל אסור פטור מפרסום פוסט יחד דעתו המלומדת וכן פוסט תגובה על אודות מחלות המתקיימות מטעם נעבר לכך. ככל שהדובר מביע עמדה שנויה בהרבה במחלוקת, יש צורך להבטיח לדירה בהרבה צומי. חיוני להתעלם כליל מהמונח חופש הביטוי (שכולל גם כן את אותן חופש הקשקוש).


לחלוטין נחוץ אחרון: לא רצוי להרפות ולנוח, שאין בו להסתפק בכלל הבהרה אם התנצלות. מותר לבצע הלאה אך כאשר קשקוש אידיאלי מופיע.


(הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות")