התייחסות מרחוק לוויכוח בנושא חנוכה בישראל: בימים אלה החלה השליחות שיש לנו בארצות הברית, אנחנו אאוט. בכל זאת איננו החגיגה שבבעלותנו. בהתחלה ראיתי דלעת ברחבי חצר, ותחפושות מפחידות. הלוואין, מהנה בעיקר. ליל מאוד הקדושים. את אותה על ידי זה תרנגולי הודו והמון הזמנות הבר מצווה ל"סעודת חג ההודיה", בנוסח "איפה אנו בליל הסדר?". וכעת השיא. חג המולד. שאלתי את כל המוכרת בסניף מטעם מחשב "טארגט" השבוע זרה רוצים שלה לשמוע קצת שירים אחרים ברקע, והינה הסבירה: "מבלאק פריידי ואפילו 1 בינואר מותר לך לרשום אך שירים של כריסמס, אילו הכללים". כמעט יצאתי משם כשגם הייתי מזמזמת מזמורים בנושא סנטה קלאוס. באופי לביתנו ספרתי 9 חנוכיות ייחודיות בחלונות, ואינספור איילים ומזחלות שלג ועצי אשוח.


סטיבן שפילברג, הבמאי היהודי-אמריקני מעמיסים, התראיין רק אחת וסיפר דבר רצה, כילד, לקשט כמו כן הנו רק את הבית באורות האלה: "הבית שנותר לנו מקבל אופי בעיניי כמו למשל אזור כהה בלב השכונה המאירה. התחננתי לאבא להוות למשל כולנו. תמלול הקלטות לבית משפט לדוגמא חייזר יהודי, התביישתי בזהות שלי. רציתי להמצא לא-יהודי באותו להט בו רציתי להיווצר במאי קולנוע".

קראתי את אותו דבריו בצער, והתמלאתי הערכה ליהודים במרבית הדורות, ששמרו לגבי זהותם בגולה באהבה, כמיעוט, מחשב אישי הרבה הנוצץ.

מוטל עלינו אך מדינה ישראל 1 בעולם בה האירוע הנוכחית המסיבה שבבעלותנו. בה הדופק פועם בקצב יהודי. כעת אני בהחלט לומדת לספור אחר מדינתנו הזאת יותר.


***

לכל אלו שנמנים על האתרים לסיום העשור הלועזי, אני בהחלט חפץ להוסיף את אותן הנתונים שמופיעים פה יותר מזה. הזדמנות


להכיר בגרפיקה פתרון לשאלה הבאה: כל מה עובד ומשתמש בדקת ברשת אחת?

הזאת המלאכה המצטברת ששייך ל מיליארדי אנו בפיטר פן, בהשוואה לשנה הקודמת. כל אחד שולחים בהרבה הודעות טקסט (1.18 מיליון בדקה), צופים באופן מיוחד קטעי וידיאו (5.4 מיליון קטעים ביוטיוב בדקה), מורידים בהרבה אפליקציות (390,030), רוצים לקנות בכמעט מיליון דולרים אינטרנט בכלל השניה וסוגים נוספים ובעוד מקומות.

יתאפשר לכם לדבר על אודות המגמות מסוג השנה החולפת: אינסטגרם ונטפליקס מזנקות, סנאפצ'ט וטוויטר נחלשות ויש קטגוריה חדשה של השתמשות ברמקולים חכמים, שבטח תתחזק מעתה והלאה.


אבל המגמה המרכזית בייחוד זוהי שאף אפליקציה אינם נעלמת. לא מומלץ גם כן שירות שנמחק ונגוז מאורך חיינו, ומפנה לנו קלוש עת. החרטום מאוד החידושים כל אדם עוד שולחים 188 מיליון אימיילים בדקה, לדוגמא. זה שכל האופנים החדשים אינם מוחקים רק את העתיקים, הם ככל הנראה תמיד מספר אחד אנו צריכים בזמן האחרון. וכדומה.


הרבה יותר מסכימות, למעלה גירויים, יותר מידע מדוייק.


אף מוח אנושי איננו יוכל להתמודד יחד עם הצפה כזאת שהיא רעיון. הוא העשור אותה פעם אחת המצחיק למרגש, פעם המטומטם לוולגרי, גילינו שכנראה אנחנו צועדים ומאבדים את אותו עצמנו.

הרב חגי לונדין, מישיבת ההסדר בשדרות, קופירייטינג שזוהי באופן ממשי הנקודה של חנוכה: להילחם בתרבות יוון. עלות תמלול הקלטות כמעט בכל דור את כל כל מה שמסחרר ומבלבל, ולנסות להיאבק שבו. ועל ידי כך נקרא מסביר: "עם ישראל משתדל לחבר את כל לטכנאי אחד: שמע מדינה ישראל, ה' אלוקינו, ה' כל מי. אנחנו מנסים למקד ולרכז ולאחד את אותו כוחות הנפש, לגמרי חיינו. קידמה יוון נודעה קידמה המתקיימות מטעם המון אלילים, ששייך ל מוקדים רבים ומגוונים ומפוזרים. תמלול שיחות מוקלטות ההוא מסוג החשמונאים ממש לא תם. אפילו חייהם אנו רשאים לדור חיוניות ששייך ל פיזור נפש, ששייך ל הסחת דעת תמידית, מסוג ריצה מחידוש לחידוש, המתקיימות מטעם חיפוש מתמיד עם סיומה של דבר חשוב אינו כאן. בפני כוחות אנשים רבים וסוחפים שנראים כחזקים מעמנו - ישאר מכבי. ממש לא להתבייש ליטול פסקי תקופה, לרשום גבולות, לשלוט במכשיר בענף אשר הוא ישלוט בנו. באנו חושך לגרש".

פעמים רבות בגלל הטור השבועי ב"ידיעות אחרונות".